! Kopírování ZAKÁZÁNO !
                           Reklamy SEM !!!
           E-mail{P.Malach14@gmail.com}autora
                 Chceš být v oblíbených? Napiš!
                    Povídkový blog najdeš ZDE!
Blog o filmech a seriálech najdeš ZDE, ale je v rekonstrukci!


Téma týdne - Noční obloha

7. února 2011 v 9:29 | Moos |  Témata týdne
Hoj, hoj, hoj!
Jsem tu zas (nevím jestli to někomu dělá radost, nebo ne, ale berte to jako holý fakt). Už jste si zvykli, že na blog píšu převážně o hodinách informatiky. Tak jsem tu zas o hodinách infiny :D. Pokouším se stihnout v limitu téma týdne, tak přejdeme k věci .... MUHAHAHANoční obloha ...
Noční oblohu miluju. Mnohdy si o víkendu sednu k otevřenému oknu, do tváře mi vane večerní studený vánek, který mě tak osvěžuje. Nahoře, všechno černé honosí velký bílý svítivý útvar, který nazýváme měsíc. Měsíc mi přijde takový tajemný a mystický, jeho záře mě oslepuje a celé noční obloze honosí.
Na noční obloze jsou i jiné zajímavé útvary. Hvězdy. Jsou malé, ale stejně svítivé jako měsíc. Strašně rád si vymýšlím jaké útvary hvězdy představují.
Jako malý jsem měl hodně pošetilou myšlenku noční a dení oblohy. Pokusím se vám to trochu "objasnit" ...
Jako malé "dítko" (:D :D :D) jsem chodil ke svým sestřenkám skoro denně na návštěvu a pařily jsme naše supr čupr hry (například jsme topili jejich plastový mimina nebo po sobě v kuchyni házeli nutelu).
Denča je tak trochu ďáblík, je hodně statečná a pořád by se do něčeho vrhala po hlavě, vymejšlela bláznivý nápady a sestřelovala z balkónu vlaštovky.
Zato Domča je tokvej andílek (jsou naprosto rozdílný, ale jsou to dvojčata). Ta by nejradši seděla u stolu, kreslila si, četla si nebo si uklízela pokoj, ale tím tak trochu odbíhám od tématu.
Rádi jsem s Domčou seděli na balkóně a povídali si, atímco Denča se koukala na telku a jedla křupky ...
Jedno takové odpoledne jsme se s Domčou vyhřívali na balkóně a já jsem pohledem zavadil o denní oblohu. Mraky se táhly po celé délce horizontu a mě se vhlavě vynořil nápad.
"Domí?" Otázal jsem se svým dětským pisklákem.
"Nóóó?" Odpověděla Domča a dál si žmoulala lem tepláků.
"Podívej se na ty mraky." Pokračoval jsem. "Vypadá to jako lidi a zvířata. CO když ty lidi a zvířata jsou takový, co umřeli a jsou v nebi a teď aby se na ně nezapomnělo se objevujou na nebi?" Svěřil sem se svým bláznivým nápadem sestřence.
Domča se najednou rozzářila a řekla. "Ty seš dobrej. To mě nikdy nenapadlo. Hustý."
A tak jsme tiše seděli a pozorovali útvary na obloze.
Když jsem šel domů od sestřenek, napadla mě podobná věc.
CO když se to samý děje v noci? Hvězdy připomínají ty lidi, co jsou v pekle, ale bůh je tak hodnej a připomíná je taky aby se na ně nezapomnělo.
Měl jsem ze sebe radost a tak jsem si začal zpívat nějakou bláznivou dětskou písničku ....

Váš Nápad-Moos!

P.S. - Ten nápad je fakt bláznivej, co? :D

Night
Nočnííí obloha ...

Nutella
Nutella ... ňam
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.